Незважаючи на те, що цибуля сама по собі в їжу вживається дуже мало і майже не використовується як самостійна страва, неможливо уявити жодну кухню світу без цього овочу. Цибуля є неодмінним атрибутом багатьох салатів, піджарка з нього часто присутня в борщах, супах і м'ясних стравах. Знаменитий французький цибульний суп також заснований на цьому корисному овочі.
Цибуля використовується в народній медицині, як джерело фітонцидів, вбивця шкідливих мікробів. В ньому є багато вітамінів і мікроелементи. Особливо важливо це ранньою весною, коли організм потребує вітамінів, а стрілки молодої зеленої цибулі є практично єдиним їх джерелом.
Це один з овочів, що має велике безліч різновидів і сортів, так само, як і капуста. Ось основні з них:
< /p>
Про різновиди цибулі можна писати нескінченно. Це і звичайний жовтий (від якого пішла назва «ріпчастий»), і білий, червоний, фіолетовий. Кожен з них має безліч сортів, відрізняється смаком, періодом дозрівання, умовами для вирощування.
Ранньою весною звичайна ріпчаста цибуля дає зелені стрілки — всім відома зелена цибуля, яка в величезних кількостях вирощується і вживається в їжу. На нього схожі, як за видом, так і за властивостями порей і батун. А ось цибуля-шалот нагадує ріпчасту, тільки її цибулини набагато менше і значно витягнуті в висоту. Смак його більш ніжний і менш різкий.
В грунт зазвичай висаджують не насіння, а невеликі підрослі цибулинки - розсаду. Щоб виростити врожай відмінної сортової цибулі, не зіпсованої домішками гібридів, що вироджуються, насіння потрібно придбати заздалегідь, в хорошому магазині - такому, як фермерський магазин Sezon.com.ua.
Гарантія якості в нашому інтернет-магазині обумовлена багаторічною співпрацею з кращими виробниками, а невисока ціна — прямими оптовими поставками без посередників.