Картопля

Як підібрати хорошу насіннєву картоплю?

Якщо звичний сорт картоплі «видихся», перестав давати рясні врожаї — це сигнал до того, що настав час придбати новий, якісний насіннєвий матеріал. Наступним етапом стане підготовка бульб до посадки. Можна розраховувати хороший результат, якщо все виконано правильно.

Отже, перший етап: як і де купити картоплю на посадку. Робити таку відповідальну покупку на ринку — не найкраще рішення. Недобросовісні продавці ховають неякісні бульби у глибину сітки, виставляючи на показ найкрасивіші. При найближчому розгляді виявляється, що якість бульб залишає бажати кращого. Найкраще рішення зробити покупку через перевірений інтернет-магазин. Компанія SEZON, яка має бездоганну репутацію, відповідає цій вимогі. Відмінна якість посівного матеріалу гарантована!

Вимоги до картоплі на посів

При відборі посівної картоплі важливо, щоб бульби відповідали таким вимогам:

  • розміри - середні, маса від 100-130 г;
  • конфігурація бульб - характерна конкретного сорту;
  • відсутність механічних ушкоджень, уражень захворюваннями;
  • бульби можуть бути трохи пророщеними.

Вибір конкретного сорту залежить від погодно-кліматичних умов регіону. Важливим моментом є стійкість сорту до несприятливих факторів, характерних саме для даного регіону. Слід враховувати і тип ґрунтів. Багато сортів радують хорошими врожаями на піщаних ґрунтах, але є і картопля, виведена для суглинків. Більше пагонів дають бульби з великою кількістю очків.

Підготовка бульб до посадки

Перед посадкою картопляні бульби необхідно підготувати. Якщо не виконати обробку, рослина буде гірше розвиватись. Насамперед картопля, відібрана для посадки, необхідно розсортувати за розмірами. Дрібними вважаються бульби до 50 грамів, середніми – до 80 і великими – понад 80 грамів. Для посадки використовують озеленену картоплю. Бульби розміщують у ящики та витримують на світлі при температурі повітря 10-12 градусів. Картоплю періодично перевертають для рівномірного озеленення. Тривалість такої процедури – близько місяця.

Наступний етап - пророщування при температурі до 16 градусів, без попадання прямих світлових променів на бульби. Видалення хворих та пошкоджених картоплин на цьому етапі сприяє підвищенню врожайності на 40%. Тривалість пророщування – 2-3 тижні. Пророщування не є обов'язковою процедурою, але сходи з'являються швидше. Якщо отримання раннього врожаю немає необхідності, можна обійтися без даного етапу.

Безпосередньо перед посадкою в ґрунт бульби обробляють розчинами мінеральних добрив (суперфосфат, аміачна селітра). Користуються також активаторами росту, готуючи розчини відповідно до інструкції.

Догляд за рослинами

Головний момент при догляді за сходами картоплі - своєчасний полив. Якщо ґрунт виглядає явно пересохлим, а листя рослини прив'яли — це сигнал про необхідність поливу. Поливають культуру лише увечері. Зволожувати рослини вранці або тим більше вдень не можна. Витрати води на кущ залежить від конкретного сорту. Мінімальна кількість на 1 полив становить 3 л. Кущі зволожують під корінь. Добре підходить краплинне зрошення. Застосування таких систем дозволяє заощадити час на поливі. Що стосується підживлення, то ділянку, відведену під картоплю, краще удобрити восени. На момент посадки бульб грунт буде достатньо насичений поживними речовинами.

Купити елітну насіннєву картоплю з доставкою по Україні ви зможете в інтернет-магазині компанії SEZON. Нас відрізняють помірні ціни, висока якість товарів, підтверджена сертифікатами. Фотографії товарів з докладними описами та характеристиками допомагають зробити правильний вибір. Сплатити покупку можна готівкою при самовивезенні чи отриманні, а також перерахуванням на рахунок компанії.

  • Топсин фунгіцид з доставкою по Україні – найкраща покупка для фермерів та дачників, підберіть топсин м фунгіцид у нашому каталозі.
  • Старк фунгіцид – консультанти дадуть відповіді на всі ваші запитання, а якщо хочете замовити насіння в Одесі – запрошуємо до нашого магазину!
  • Вертимек ціна краще, ніж у конкурентів, замовляйте фюзилад форте – тільки якісна продукція з доставкою.
  • У нас завжди є все для саду та городу за доступною ціною, а якщо вам необхідно насіння оптом україни купити – магазин Sezon тільки найкращі продукти від українських та світових брендів!
  • В інтернет магазині для саду та городу Sezon можна шланг купити, а також засіб від комарів з доставкою в Краматорськ.