Столярний інструмент

1

Столярний інструмент призначений для роботи з деревом. В садовому господарстві часто виникає необхідність в розпиленні або рубанні деревини. Може знадобитися підготовка дощок для будівництва парканів, альтанок, теплиць, інших садово-городніх конструкцій. Для відвідування дачі в холодну пору року, а також для літніх пікніків на відкритому повітрі доцільно заздалегідь заготовити дрова. Фермерський магазин Sezon пропонує якісні столярні ручні інструменти.

Вибір ножівки по дереву

Ручна ножівка по дереву, часто іменована просто пилкою - інструмент не такий простий, як здається при погляді на неї. Від правильного вибору залежить швидкість, акуратність розпилу, кількість зусиль, що витрачаються, і втома працівника. Ножівка складається з зазубреного сталевого полотна і рукоятки з пластику. При покупці потрібно врахувати:

  • характеристики сплаву сталі;
  • довжину полотна;
  • величину зубів;
  • тип і форму рукоятки.

Для більшості випадків вистачає ножівок невеликої довжини, близько 30 див. Для ремонтних і будівельних робіт з використанням широкої дошки доцільно півметрове полотно. Принцип — довжина ножа повинна бути в 2 рази більша за саму широку заготівлю. Зуб'я в такому випадку повністю виходять з дерева, очищаючись від тирсу.

Чим більший показник TPI (зуб'їв на дюйм), тим чистіший зріз, але nbsp ;менше швидкість роботи. Зубці бувають трикутними (заточуються) або трапецеїдальними - гартовані, більш ефективні, але заточити не вийде.

Сталь для полотна має бути не м'якшим 45 HRC і близько 60  HRC для зубів, ці величини дають потрібну гнучкість і міцність. Ручка буває перекидна або класична, вибір залежить від зручності.

Як вибрати сокиру?

Сокири бувають декількох видів. Теслярська сокира має пряму частину, що рубає. Лезо колуна для дров має форму трикутної призми, важлива довга ручка. Схожі на них і лісорубні — найбільші сокири. Туристичні — компактні і зроблені з найміцнішої сталі. Обух сокири часто виконується у вигляді молотка або гвоздодера. У магазині Sezon є широкий вибір пиляючого, рубаючого, а також садового і слюсарного інструменту.