Стандартна організація системи крапельного поливу включає магістраль для протоки води і відходять від крапельні стрічки або трубки, які проходять по рядах рослин. Магістраль, як правило, являє собою пластикову трубу досить великого діаметра (від 20 мм). Стрічки зі вбудованими або зовнішніми крапельницями мають менший діаметр, зазвичай 16 мм. Підключення стрічок до магістралі здійснюється через стартові крани. Це дозволяє включати і відключати полив на окремих грядках в потрібний час.
Стартові крани виготовляються з пластику, що забезпечує їх невисоку вартість і стійкість до агресивних рідин, таким як розчинені у воді добрива. За способом кріплення до магістралі вони діляться на два види:
Для під'єднання крана до магістралі крапельного зрошення в ній необхідно просвердлити отвір необхідного діаметру . У випадку з підтискним кріпленням висновок вставляється в отвір труби, а потім притискається до пластикової гайкою. В іншому випадку спочатку в отвір вставляється Т-подібна гумка, а потім в отвір гумки вставляється виведення крана.
При іншому варіанті організації крапельного поливу стрічки кріпляться до магістралі за допомогою фітингів, а кран — на початку магістралі або перед нею. Крім сполучної функції, різні фітинги можуть використовуватися як: