Більшість квітів питають слабкість до луковичним кольорам завдяки їх красочності, різноманітності форм і відтінків. Неймовірно, що часто саме гладіолуси, георгіни, лілії є центральними фігурами клумб і квітників. Але чи можна побудувати вдома схожий квітковий фейерверк на обмеженому просторі підоконника, балкона, лоджії? Без проблем. В этом поможет многоярусная посадка.
Посадка полягає у висадженні луковиць або клубней у грунті шарами (зазвичай не більше 3), один за іншим. Чем позже термін цвітіння, тем нижче ярус. Соответственно, на нижньому шарі луковиці знаходяться ті квіти, які цвітуть позже, а в середньому — те, в якому період цвітіння приходить на кінець весни, а на верхньому — ранньоцвітучі. Неудивительно, що такий спосіб висажування називають «методом лазань».
Якщо говорити про багатоярусну посадку луковиць квітів одного виду, то для нижнього шару підійде посадковий матеріал покрупнее, а більш мелкие клубни краще розташувати у верхньому ярусі. Це молоді луковички, і сила росту у них ще не така, як у двох або трьохлітній зеленій луковиці. І находячись в нижньому шарі на глибині більше п'яти сантиметрів, вони можуть попросту не прорости.
Комнатні луковичні квіти вирощують також як і звичайні домашні вазони: у горшках, напольных вазах, плетеных корзинах. У відкритому грунті використовують для цієї спеціальної ємності (контейнери, пересувні кадки, ведри), які потім закопують в землю під самим ободком.
Для того, щоб отримати якісний посадковий матеріал на наступний рік, необхідно надати можливість побути в землі ще 2-3 неділі після періоду цвітіння и пожелтения листьев. Правда, клумба в цей час виглядає дуже непрезентабельно, тому деякі цветоводы красоты ради викопують їх раніше терміну себе і завдають шкоди.
Рішенням цієї проблеми є багатоярусна посадка, яка дозволяє клумбе не теряти свою декоративність, і в то же время не мешает клубням вызревать в почве нужное количество времени. По закінченню періоду цвітіння ємності можна витягти з клумби і спрятати в незаметний куток саду, а їх місце зайняти іншими квітами.
Економія місця. Особливо це відчуваємо на маленьких клумбах і невеликих підоконниках, де простір обмежено. Потрібно менше площі порівняно зі звичайною висадкою того ж кількості рослин.
Більше тривалое цвітіння. Якщо грамотно підбирати рослини, то можна отримати синхронного або послідовного цвітіння.
Мобильность цветочной композиции. Можна переносити її з місця на місце, створюючи красоту в тому кутку будинку або саду, де хочеться.
Перше, що вам знадобиться - це звичайно ж самі луковички. Якщо у вас залишився готовий посадковий матеріал з минулої осені, то . Ну а в тому випадку, якщо ви вперше вирішили зайнятися посадкою квітів, або просто хочете урізноманітнити свій асортимент сортів, тоді вам сюда. Згадайте, що весною висажують лілії, калли, георгіни, гладіолуси, лютики. А ось якщо ви хочете висадити тюльпани, нарциси чи крокуси - то варто дождаться осені.
Луковиці є, починаємо посадку.
Нічого складного в цьому немає. Важливо лише пам’ятати про наступне:
щоб корні мали доступ до повітря і не затримувала лишня влага всередині, ємності з рослинами можна легко прикріпити над поверхню подоконника;
розміщення повинно бути світлим, але не жарким, оскільки луковичні квіти найбільш комфортно відчувають себе при температурі 20-25°С, але не більше, особливо в період вегетації;
поливать нужно умеренно, вода должна быть комнатной температуры;
два рази на місяць під час цвітіння бажано проводити підкормку рідиною покращеними, що містять азот, фосфор і калій.
Если говорити про весенние луковичные цветы, то піддобрити партнерів, які б виросли разом, нескладно. Для гармонічного поєднання необхідно враховувати висоту рослин, її зазвичай вказують в характеристиках сорту. Важливо пам'ятати, що якщо у вас невелике розміщення, то краще вибрати низькорослі сорти і види. Вряд чи метрові гладіолуси або георгіни будуть виглядати красиво в якості горшечной культури в маленькій кімнаті. А вот во дворе дома - очень даже неплохо, но садить их нужно в большие напольные вазы. Висаживаю ампельну бегонію, пам'ятайте, що її ветки повинні вільно свисати.
Сочетание оттенков — справа особистого смаку, яку можна підібрати контрастні рослини, а можна не виходити за рамки однієї квіткової гамми або виду. Ось кілька прикладів конкретних композицій.
Інтернет-магазин Сезон пропонує обширний каталог луковичних квітів від голландських та українських виробників. Фотографії та опис растений допоможуть вам створити власну унікальну композицію. Зручна форма оформлення замовлення дозволяє без праці, безпосередньо на сайті, замовити луковичні квіти поштою.