Морковь - весь відомий і незамінний корнеплід, який існує протягом усього року. Тому не дивно, що багато сільгоспвиробників розглядають цю рослину як джерело стабільного доходу.
Чим морковка приваблива для виробника?
Залежно від сорту та умов вирощування середня врожайність культури становить 500 ц/га при 100% рентабельності. Реалізовывать урожай выгоднее позднее восени и ранней весной. В апреле, наприклад, ціна на овочі вище в 4 рази, в порівнянні з літніми.
Несомненним плюсом є і те, що морковь холодостійка. Семена здатні проростати вже при +4, а всходи переносять заморозки до -5. Культура краще інших пристосована до повітряного засихання, а різноманітність сортів і гібридів дозволяє отримувати відмінну товарну продукцію не тільки на легких піщаних грунтах, але і на суглинках і торфяниках, а також на важких чорноземах. Морковь може бути хорошим предшественником для багатьох овочів.
Предложим господарство приобрело семена моркови хорошого сорту, а урожай не порадував. Чому? Хитрость в тому, що кількість і якість убраних корнеплодов залежить не тільки від посевного матеріалу, але і від технології вирощування.
"Правильный" участок! Морковь не виносить захоплення, тому вибирають добре освітлені в теченні всього дня участки, уклон орієнтуються з півночі на південь.
Підготовка грунту. Найкращими предшественниками будут бобовые и картофель по одной простой причині – ці рослини «чистят» поле від сорняков. Грунт повинен бути в міру рыхлим і вологим, але самое головне – вирівняним.
Соблюдение сроков посева:
Вибір сорту. Він залежить від вибраної стратегії виробництва, гібрид або сорт, дражовані або протравлені. Для промислового вирощування рекомендовано наступне:
Гібриди, як правило, більш толерантні квітучості та видовим фітопатогенам, більш стресостійкі. У будь-якому випадку рекомендації по вирощуванню у кожного сорту або гібрида свої, головне не помилитися з якістю. Семена моркови містить великий об'єм ефірних масел, це обуславливает повільне проростання. Чтобы входы были дружными необходимыми дражированными семенами годичной давности. Найкраща якість може гарантувати тільки великий перевірений постачальник.
Удобрення. Важливо враховувати високу чутливість корнеплода до органу. На удобреному свіжому навозі участку морковь повинна бути другою, а кращою третьою культурою. Хорошей підкормкою можуть бути фосфорні та калійні покращення. А якщо овоч планується закладати на зберігання, дозу внесення калійних покращень збільшують.
При всій своїй неприхотливості «королівський» овоч виявляється надзвичайно вимогливим до деяких факторів.
Ступінь вологості грунту: «дорослим» корнеплодам жара не страшна, але на початкових фазах зростання рослини влага просто необхідна. Поливать нужно обильно, но убегать заливания. В період формування корнеплода морковь поливають не частіше разу в тиждень, а за дві неділі до збору урожайних полив прикращають.
Соседство с сорняками: морковь саме та культура, яка абсолютно не переносить сусідство сорняків. Уничтожать їх можна вручну або використовуючи гербициди виборчого дії.
Вредителі: у порівнянні з іншими корнеплодами, морковь уражена хворобами та шкідливими меншими. Главные ее враги – морковная муха и проволочник. Вибавитися від них можна за допомогою спеціально призначених інсектицидів. Але якщо у вас не надто велика площа засіву і ви ярий сторонник національних методів лікування, то можна спробувати деякі бабушкині способи. Хто знає, можливо, вам допоможуть, тут головне контролювати результат і не допустити збільшення популяції шкідливих організмів до цих масштабів, при яких вже навіть професійними інсектицидами важко впоратися з очагом ураження. Ось деякі народні методи:
Овощ багатий мікроелементами та вітамінами, про його користь знає кожна людина. Морков вживають в їжу щодня, в різних стравах, як в сирі так і в переробленому вигляді, в кожному будинку і в сім'ї. Реалізувати можна навіть маленькі морковки, які раніше йшли на корм. Ця ідея належить Майклу Юрошеко, і вона стала нам настільки успішною, що з'явився спеціальний сорт Baby carrots.
Успіхів Вам, і великих урожаїв!